Prodej každou středu a pátek od 7,00 do 16,00 hod. V areálu ČZA Mělník, Na Polabí 411 Mělník

Nabídkový list

Telefon: 606  633 591, 315 623 235, Kontaktní osoba: Vojtěch Kušina
Školní statek je úzce spojen se zahradnickou školou v Mělníku, dnes Českou zahradnickou akademií, pro kterou zajišťuje praktickou výuku žáků. Počátky školního statku neuberku se datují k roku 1921. Postupně se budovaly objekty jednotlivých středisek statku, vysazovali se sady, školky, vinice.

Technologie výroby vína
Bílá vína: Čiření a odkalování moštu, řízené kvašení, zakvašení čistými kultůrami kvasinek, čiření a filtrace vína.
Červené víno: Macerace a kvašení rmutu ve vinifikátorech, zakvašení čistými kulturami, biologické odbourávání kyselin, zraní vín v dubových sudech barrique.

Způsob pěstování a ošetřování vinohradu
Pěstebních spon: starší výsadby 3/1,2m, novější 2,6/0,9m, stáří vinohradů je od 3 do 27 let. Způsob vedení vinné révy: Rýnsko-hesenské. Klima těchto lokalit spolu s půdami vzniklými na křídových sedimentech opuk, překrytými terasovými písky, dávají typický charakter vínům Školního statku Mělník.

Pěstované odrůdy
Ryzlink rýnský 40
Muller Thurgau 24
Svatovavřinecké 10
Rulanské šedé 10
Kerner 10
Moravský muškát 5
Sylvánské zelené 1

Výčet lahvovaných vín
Vyrábíme česká zemský vína, jakostní vína s přívlastkem. Toto rozdělení je závislé na kvalitě a vyzrálosti hroznů. Barva u Mladých vín je světle zelená až žlutozelená a nazráváním vín přechází do zlatých odstínů. Vůně je výrazná, muškátově ovocných tónů (meruňka, broskev, a citrusové plody). červená vína mají ve vůni švestkopovidlový nádech. Chuť vín je harmonická, plná, extraktivní a příjemná díky svěžím kyselinám, podbarvená jemnou mineralitou zdejšího podloží. Ležením dochází u ryzlinků petrolejovým podtónům.

Viniční tratě
Neuberská 14,5ha
Liběchovská trať 8,7 ha

sklepmistr Kušina Vojtěch, Šubrt Josef